S tématem zvládání obtížných situací, vyrovnávání se se změnou a ztrátou (smrtí) výborně pracuje dlouhodobý preventivní program pro žáky 1. stupně Zipyho, Jablíkovy kamarádi - Duševní zdraví dětí (zipyhokamaradi.cz). V tomto směru je etalonem prevence a příkladem to, že efektivní prevence začíná a je nejúčinnější na prvním stupni.

Návod pro mladé lidi, co mohou sami dělat se svým napětím, sebepoškozováním od organizace Nevypusť duši. Součástí je i video a Manuál pro blízké. Více na Sebepoškozování - Nevypusť duši (nevypustdusi.cz).

Infografika a článek o tom jak mohou učitelé podpořit psychickou odolnost dětí: Podpora psychické odolnosti u dětí - Nevypusť duši (nevypustdusi.cz).

Infografika 14 bodů pomoci při riziku sebevraždy a příznaky sebevraždy najdete na 14bodu (opatruj.se).

Preventivní program Náročné životní situace (2VH, 4. – 9. tř., SŠ), PPP Plzeň jih, Milan Žižka, viz Nabídka služeb - Pedagogicko-psychologická poradna Plzeň.

Krátké tematické podcasty linky bezpečí - Sebevražedné myšlenky u dětí a dospívajících; Sebepoškozování – co bere, co přináší Na tenké Lince | Podcast on Spotify.

Sebepoškozování, sebevražedné chování