Netolismu se velmi podrobně věnuje webová stránka netolismus.cz, kde naleznete veškeré informace a statistiky k této problematice.

Klinika adiktologie 1. LF UK a VFN v Praze se taktéž věnuje fenoménu netolismu. Na jejich webových stránkách poradny adiktologie naleznete několik článků, které se zaměřují na charakteristiku, četnost, důvody a dopady netolismu.

O fenoménu FoMo (zkratka „Fear of Missing out“ nebo-li „Strach z toho, že něco zmeškáme“) se zmiňuje stránka E-bezpečí. Popisuje zde, jak se tato forma internetové (sebe)prezentace projevuje, ale také to, jak z toho ven.

E-bezpečí také poskytuje článek s informacemi o nomofobii (no mobile phone phobia, tj. strach z toho, že bychom nemohli telefon používat) a dává v něm možnost otestovat se prostřednictvím několika rychlých otázek, zda čtenář netrpí nomofobií.

Problematika netolismu obsahuje velké množství fenoménů a s vývojem doby je možné setkat se s novými druhy potenciálních internetových závislostí, např. ASMR (autonomní senzorická meridiánová reakce). Ve světě internetu je velmi populární poslouchat uklidňující zvuky, které navazují příjemné reakce. Někomu je příjemné poslouchat smyčku ťukotu prstů o stůl, jinému například šepot. Cílem je navození uvolnění a blaženosti. „Problematika“ ASMR je nová a neprobádaná, přesto však E-bezpečí nabízí zajímavý článek, který ASMR představí a uvažuje o něm z různých úhlů pohledu jako o nové virtuální droze.

Letáček k tématu netolismu od Policie ČR a E-bezpečí pro žáky je k dispozici zde: