Webové stránky Bezpečný internet má za cíl poukázat na rizika spojená s používáním internetu a na způsoby, jak se jim bránit. Portál je rozdělený na několik sekcí, tak aby oslovil co nejvíce uživatelů internetu. Běžní uživatelé se na portále doví, jak zvýšit svoji bezpečnost při užívání sociálních sítí, internetového bankovnictví nebo při tvorbě hesel pro přístup k různým typům účtů. Vedle toho je pro rodiče a jejich děti připraven zvláštní oddíl zaměřený na prevenci proti kyberšikaně a dalším druhům obtěžování po internetu. Děti se mohou zábavnou formou v podobě komiksových příběhů seznámit se základními pravidly spojenými s používáním internetu, učitelé zde najdou zajímavé tipy pro obohacení výuky. Informace budou na portálu průběžně aktualizovány tak, aby poskytovaly odpověď na nejnovější triky v kyberkriminalitě a nabídly tipy, jak využívat nejnovější bezpečnostní prvky.

Online bezpečím věnuje velkou část svých webových stránek E-bezpečí, kde naleznete velké množství článků či materiálů k tomuto tématu.

Podcast s názvem Cookies od Jany Magdoňové a Jana Cibulky z Českého rozhlasu o tom, jak se chránit při brouzdání po internetu naleznete na tomto odkazu.

Na internetové televizi Stream se nachází několik krátkých videí, které pracují s tématem internetové bezpečnosti. Jedním z projektů je Seznam se bezpečně a na videích spolupracovali známé osobnosti.

Sdružení CZ.NIC formou krátkých videí seznamuje diváky se širokou problematikou internetu. U každého videa se nachází doprovodný text, který se dané problematice věnuje do hloubky a pedagogové zde naleznou u každého dílu vzdělávací balíčky ke stažení, pomocí kterých mohou obohatit výuku.

Nezisková organizace IuRe vytvořila příručku Digi-obránci, která pracuje s konkrétními tipy a triky, jak se bránit na internetu.

Téma bezpečných plateb představuje na svém Youtube kanálu časopis dTest. Řeší zde nejčastější otázky, jak zaplatit online, jak zvýšit bezpečnost či s jakými riziky je možné se setkat.

Příručku pro děti od 6 do 12 let vytvořila i stránka Internetem bezpečně. Je zde věnována pozornost v tématech zabezpečení počítače, kyberšikany, Happy slappingu, sextingu, kybergroomingu, kyberstalkingu či hoaxů.