Vážení klienti,
dovolujeme si Vám touto cestou oznámit, že s ohledem na blížící se prázdniny, budeme jako školské poradenské pracoviště nuceni učinit úpravu provozu našeho zařízení.
Provoz Pedagogicko – psychologické poradny Plzeň nebude zcela přerušen a nadále budou probíhat objednané služby.
V souvislosti s průběžným čerpáním dovolené našich zaměstnanců, se však může stát, že nebudou k dispozici tak, jak jste zvyklí v průběhu školního roku a jejich reakce na Váš e-mail nebude vyřízena zcela bez prodlevy. Prosíme Vás tedy o pochopení a trpělivost.
Pokud budete potřebovat objednat své dítě na vyšetření, je možno využít následující postup:
- stažení dotazníků (žádost o poskytnutí poradenské služby, Sdělení rodičů) z webu Pedagogicko – psychologické poradny Plzeň, www.pepor-plzen.cz , dotazníky vyplnit, podepsat a zaslat doporučeným dopisem do poradny na příslušné pracoviště
- osobní návštěva, vyžádání a vyplnění požadovaných dotazníků na místě, doporučujeme před návštěvou kontaktovat odborného pracovníka dle pracoviště, které chcete navštívit a dohodnout si s ním schůzku v oboustranně vyhovujícím čase.
- Telefonická či e – mailová komunikace (všechny kontakty naleznete na webu poradny, viz výše)
V případě potřeby Vám rádi poradíme a pomůžeme.

Služby na jednotlivých pracovištích budou zajištěny pro veřejnost takto:


PPP Plzeň-město:
Úřední hodiny sekretariátu:
PO a ST: 9:00 – 12:00
Návštěvy mimo úřední hodiny si je možné telefonicky domluvit na tel. č. 377 468 124, nebo mailem na adrese:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty na jednotlivé zaměstnance naleznete na webových stránkách PPP Plzeň www.pepor-plzen.cz

PPP Plzeň-sever:
Úřední den: středa 9:00 – 12:00
Mimo úřední dny je možné si návštěvu objednat telefonicky či e-mailem
Sekretariát: P. Lacková, tel. 377 468 133
Vedoucí pracoviště: Mgr. Šárka Čechurová, 732 275 126
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PPP Plzeň Jih:
Sekretariát otevřen pro veřejnost: středa: 9:00 – 12:00
Dle potřeby nás kontaktujte na: Tel. 377 468 172 – sekretariát
Vedoucí pracoviště: Mgr. Eliška Kloudová, 602 273 379
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mimo úřední hodiny je možné si osobní návštěvu individuálně dohodnout na uvedených kontaktech.

PPP Rokycany:
Úřední den: pondělí 8:00 – 12:00
V případě potřeby nás, prosím, kontaktujte i mimo úřední dny na tel. číslech a e-mailové adrese:
733 745 850 - Mgr. V. Huzinec Čiková, vedoucí
723 720 583 - Z. Holubjaková, sociální pracovnice
E-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PPP Domažlice:

Úřední hodiny: 8:00 – 12:30
V úředních hodinách je možno navštívit poradnu osobně a kontaktovat níže uvedeného odborného pracovníka. V případě dotazů mimo úřední hodiny využijte telefonickou nebo e-mailovou komunikaci.
E-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: 379 724 276, 722 602 200

PPP Tachov:

Úřední dny: pondělí a středa 8:00 – 12:00
Dle potřeby nás můžete kontaktovat:
Mgr. R. Hégrová, vedoucí pracoviště, tel: 723 815 894
J. Mihálová, administrativní pracovnice, tel.: 733 391 290

PPP Klatovy:
Úřední hodiny:
pondělí - pátek: 6:00 – 12:00 hod.

Telefonické kontakty:
376 310 809
777 358 416

Ve dnech 28.7. a 29.7.2022 a 10.8., 11.8., 12.8. a  17.8., 18.8., 19.8.2022 pracoviště PPP Klatovy uzavřeno z důvodu čerpání dovolené všech zaměstnanců.

Prázdninový provoz – pracoviště Sušice
Pracoviště je po celou dobu uzavřeno z důvodu čerpání řádné dovolené.
Kontakty na jednotlivé zaměstnance naleznete na webových stránkách PPP Plzeň www.pepor-plzen.cz.

 

V případě potřeby krizové intervence a v jiných naléhavých případech, je možno využít kontaktu přímo na ředitelku PPP Plzeň, PhDr. Irenu Příkazskou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na zástupkyni ředitelky, Mgr. Renatu Hégrovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme Vám za vstřícnost, pochopení a dosavadní spolupráci a těšíme se s Vámi na viděnou opět v novém školním roce. Přejeme Vám klidnou a příjemnou dovolenou a Vašim dětem krásné a ničím nerušené prázdniny.
Za kolektiv pracovníků PPP Plzeň

 

PhDr.Irena Příkazská
Ředitelka PPP Plzeň

 

V Plzni dne: 21.6.2022

 

 

Pedagogicko-psychologická poradna Plzeň - pracoviště Tachov

vypisuje výběrové řízení na pozici psycholog/psycholožka.

Požadavky: VŠ vzdělání - magisterské studium jednooborové psychologie (praxe ve školství výhodou)

Úvazek: 1,0

Nástup: dle dohody

Plat: dle platných platových tabulek pro školství a praxe

 

Životopisy a motivační dopisy zasílejte emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo poštou na adresu PPP Tachov, K. H. Borovského 521, 347 01, Tachov.

Ve snaze zajistit Vám sjednané služby v této pro všechny složité době, Vás žádáme o spolupráci a důsledné dodržování následujících pravidel:

 • Dodržujte, prosím, přesně termín a dobu objednání.
 • Nezletilou osobu doprovází pouze 1 dospělá osoba.
 • Ve společných prostorech se zdržujte pouze nezbytně nutnou dobu. Čekání na své dítě si zpříjemněte procházkou, nákupem apod.. Dohodněte se s naším zaměstnancem, kdy se máte dostavit na konzultaci po vyšetření.
 • Přistupujte jednotlivě.
 • Přednost mají předem objednaní klienti. Doporučujeme se předem telefonicky objednat i v případě návštěvy podatelny. Hodiny pro kontakt s veřejností budou k dispozici na úřední desce. Všechny kontakty najdete na webu PPP Plzeň.
 • Respektujte pokyny našich zaměstnanců.
 • Dodržujte doporučený odstup a povolený počet osob v místnosti (platí i pro společné prostory našich objektů).
 • Použijte dezinfekci.
 • Použijte vlastní roušku či respirátor.
 • Pokud jste v karanténě nebo nemocní, sjednejte si telefonicky náhradní termín.
 • Nevoďte k vyšetření dítě s evidentními příznaky nachlazení či jiného přenosného onemocnění. Dohodněte si náhradní termín i v případě, že jste nachlazeni sami a nemáte možnost zajistit jako doprovod jinou pověřenou, osobu.
 • Upřednostňujte e-mailovou a telefonickou komunikaci tam, kde to je možné.
 • Sledujte naše webové stránky.

Předem Vám děkujeme za pochopení a Váš vstřícný a nesobecký přístup.

Velice si toho vážíme, tým PPP Plzeň

Vážení rodiče,

veškeré formuláře se obnovují vzhledem k nové školské legislativě, vstupující v platnost od 1.9.2016. V případě zájmu o službu naší poradny nás kontaktujte e-mailem, telefonicky nebo vyplněním formuláře konzultace.

Upozornění pro rodiče:

Pokud bude výstupem poradenské péče diagnostická činnost, je poradenské zařízení, podle platné legislativy, povinno vždy zaslat doporučení podpůrných opatření škole, školskému zařízení.

Poradenské zařízení vždy jedná v zájmu dítěte.

Vážení zákonní zástupci, zletilí klienti. Z důvodů ochrany osobních údajů, nezasílejte podklady k poskytnutí poradenské služby elektronickou poštou - emailem. Děkujeme za pochopení.

V období leden až březen 2023 se provádí v poradně vyšetření školní zralosti u předškolních dětí (tedy již před zápisy do ZŠ). Zápisy do ZŠ budou probíhat v měsíci dubnu. K vyšetření školní zralosti v poradně je nutné vyplnit formulář Žádost o poskytnutí poradenské služby,  Sdělení rodičů a Sdělení mateřské školy /formuláře jsou k vyzvednutí v poradně nebo je lze stáhnout z webových stránek poradny/.  Zažádat o vyšetření školní zralosti je nutné do 20.1.2023, pokud požádá zakonný zástupce po této lhůtě, je předpoklad, že Doporučení pro ZŠ nebude vyhotoveno do zápisu do ZŠ.

Pokud bylo dítě vyšetřeno u jiného odborníka /klinický psycholog, logoped apod./, poradna provede posouzení odborné zprávy dle doložených podkladů a vyplněné žádosti.
O odklad školní docházky musí rodič písemně požádat a doložit odborným posudkem /PPP-pedagogicko-psychologická poradna, SPC – speciálně pedagogické centrum a odborný lékař - dětský lékař nebo neurolog, psychiatr či logoped/.

Rodiče dětí zapsaných do základní školy v Plzni - městě podávají žádost o vyšetření do poradny město /377468124/, rodiče dětí zapsaných v okrese Plzeň - jih se obracejí na poradnu Plzeň-jih /377468172/ a děti zapsané v okrese Plzeň - sever se obracejí na poradnu Plzeň-sever /377468172/ , dále dle okresu /Klatovy, Tachov, Domažlice, Rokycany – viz pobočky PPP/.
Vyšetření školní zralosti zjišťuje u dítěte připravenost pro školní docházku pro dobrý start v 1. třídě /zjišťuje se: psychická zralost – mentální vyspělost, schopnost soustředění, sebekontrola, sebeobsluha, sociální zralost, řečová vyspělost/.
Vyšetření trvá cca 1 hodinu, před vyšetřením probíhá konzultace s rodičem, po vyšetření konzultace k závěrům vyšetření. Na základě konzultace se v případě odkladu školní docházky píše písemná Zpráva a Doporučení pro ZŠ a MŠ, které si rodiče musí osobně vyzvednout proti podpisu v poradně. Na základě Doporučení ředitel školy vystaví rozhodnutí o odkladu školní docházky. Podklady k rozhodnutí ředitele je nutné dodat do ZŠ do 31.5.

Aktuality

 • Školní zralosti

  V období leden až březen 2023 se provádí v poradně vyšetření školní zralosti u předškolních dětí (tedy již před zápisy do ZŠ). Zápisy do ZŠ budou probíhat v měsíci dubnu. K vyšetření školní zralosti v poradně je nutné vyplnit formulář Žádost o poskytnutí poradenské služby,  Sdělení rodičů a Sdělení mateřské školy /formuláře jsou k vyzvednutí v poradně nebo je lze stáhnout z webových stránek poradny/.  Zažádat o vyšetření školní zralosti je nutné do 20.1.2023, pokud požádá zakonný zástupce po této lhůtě, je Celý článek
 • OZNÁMENÍ PRÁZDNINOVÉHO PROVOZU PPP PLZEŇ V ČERVENCI A SRPNU 2022

  Vážení klienti,dovolujeme si Vám touto cestou oznámit, že s ohledem na blížící se prázdniny, budeme jako školské poradenské pracoviště nuceni učinit úpravu provozu našeho zařízení.Provoz Pedagogicko – psychologické poradny Plzeň nebude zcela přerušen a nadále budou probíhat objednané služby. V souvislosti s průběžným čerpáním dovolené našich zaměstnanců, se však může stát, že nebudou k dispozici tak, jak jste zvyklí v průběhu školního roku a jejich reakce na Váš e-mail nebude vyřízena zcela bez prodlevy. Prosíme Vás tedy o pochopení a trpělivost.Pokud Celý článek
 • Návrat dětí do škol

  Vzhledem k nové situaci, se kterou se nyní musí ředitelé, pedagogové i rodiče vypořádat, bychom Vám rádi nabídli několik materiálů, které by vás mohly vést v prvních společných dnech s dětmi ve škole. Jako vždy Vám ochotně nabízíme metodickou podporu v podobě konzultací (emailem, telefonem či osobně) při plánování návratu dětí do škol ať už nyní nebo až v září. Kontakty na svého oblastního metodika naleznete v sekci Prevence -> Základní informace. NÁVRAT DĚTÍ DO ŠKOL: Metodický materiál pro podporu Celý článek
 • 1
 • 2
 • 3